Järjestö
Täältä löydät kaikki etsimäsi yhteystiedot, säännöt, pöytäkirjat
ja muut tärkeät lomakkeet
Johtokunta 2022
Nämä henkilöt ovat vastuussa järjestön arkipäiväisten asioiden hoidosta. Asiastasi riippuen voit olla yhteydessä heihin suoraan tai koko johtokuntaan yhteisesti:

Sähköposti: sampsa-johtis@helsinki.fi
Postiosoite:
Talonpojantie 13 pk
00790 Helsinki
Lauri Ollila
Puheenjohtaja
lauri.ollila@helsinki.fi
044 274 4400
Erik Lovén
Taloudenhoitaja
erik.loven@helsinki.fi
Jenni Kurvonen
Sihteeri
jenni.kurvonen@helsinki.fi
Tomi Tyykilä
Isäntä
tomi.tyykila@helsinki.fi
Riikka Karjalainen
Emäntä
riikka.m.karjalainen@helsinki.fi
Eero Kakko
Fuksivastaava
eero.kakko@helsinki.fi
Janita Alitalo
Kulttuuri- ja urheiluvastaava
janita.alitalo@helsinki.fi
Aino Hautaniemi
Viestintävastaava
aino.hautaniemi@helsinki.fi
Taru Luomajärvi
Opinto- ja kansainvälisyysvastaava
taru.luomajarvi@helsinki.fi

Toimihenkilöt
Nämä henkilöt hoitavat Sampsassa omaa vastuualuettaan ja heihin voi olla yhteydessä, jos aiheeseen liittyen tulee huomioita tai kysyttävää.
Tommi Karhula
Sampsa-lehden päätoimittaja
tommi.karhula@helsinki.fi

Sampsa-lehti on yhdistyksen virallinen lehti, joka ilmestyy neljä kertaa vuodessa. Lehden levikki on noin 600kpl
Siiri Mattila
Maatiaisen päätoimittaja
siiri.mattila@helsinki.fi

Maatiainen on Sampsan viihdelehti, jonka toimituksesta päätoimittaja vastaa yhdessä toimituskunnan kanssa.
Ida Kilpeläinen
Sampsan ilmoitusvastaava
ida.kilpelainen@helsinki.fi
Elina Einolander
Sampsan ilmoitusvastaava
elina.einolander@helsinki.fi
Ida ja Elina hoitavat Sampsan mainosten myynnin ja kontaktoinnin yrityksiin. Mikäli haluat yrityksellesi näkyvyyttä esimerkiksi Sampsa-lehdessä, ovat he oikeita ihmisiä ottaa yhteyttä.

Säännöt
Sampsan viralliset säännöt täydentyvät useilla eri ohjesäännöillä. Kysy säännöistä ja käytännöistä lisää puheenjohtajalta tai sihteeriltä.

Pöytäkirjat
Yleiskokousten pöytäkirjat löydät omalta sivultaan. Johtokunnan kokousten pöytäkirjoja pääset tarkastelemaan ottamalla yhteyttä sihteeriin.

Lomakkeet