Järjestö
Täältä löydät kaikki etsimäsi yhteystiedot, säännöt, pöytäkirjat
ja muut tärkeät lomakkeet
Johtokunta 2022
Nämä henkilöt ovat vastuussa järjestön arkipäiväisten asioiden hoidosta. Asiastasi riippuen voit olla yhteydessä heihin suoraan tai koko johtokuntaan yhteisesti:

Sähköposti: sampsa-johtis@helsinki.fi
Postiosoite:
Talonpojantie 13 pk
00790 Helsinki
  • Minttu Koivisto
    Puheenjohtaja
    minttu.koivisto@helsinki.fi
  • Saaga Liimatainen
    Taloudenhoitaja
    saaga.liimatainen@helsinki.fi
  • Rosa Tikkanen
    Sihteeri
    rosa.tikkanen@helsinki.fi
  • Lassi Pöyhönen
    Isäntä
    lassi.poyhonen@helsinki.fi
  • Kristiina Numminen
    Emäntä
    kristiina.numminen@helsinki.fi
  • Eero Kakko
    Fuksivastaava
    eero.kakko@helsinki.fi
  • Tuure Pesola
    Kulttuuri- ja urheiluvastaava
    tuure.pesola@helsinki.fi
  • Delila Belahcen
    Viestintävastaava
    delila.belahcen@helsinki.fi
  • Aleksi Sipilä
    Opinto- ja kansainvälisyysvastaava
    aleksi.sipila@helsinki.fi

Toimihenkilöt
Nämä henkilöt hoitavat Sampsassa omaa vastuualuettaan ja heihin voi olla yhteydessä, jos aiheeseen liittyen tulee huomioita tai kysyttävää.
  • Akseli Koskivaara
    Sampsa-lehden päätoimittaja
    akseli.koskivaara@helsinki.fi

    Sampsa-lehti on yhdistyksen virallinen lehti, joka ilmestyy neljä kertaa vuodessa. Lehden levikki on noin 600kpl
  • Riina Myllymäki
    Maatiaisen päätoimittaja
    riina.myllymaki@helsinki.fi

    Maatiainen on Sampsan viihdelehti, jonka toimituksesta päätoimittaja vastaa yhdessä toimituskunnan kanssa.
  • Ida Kilpeläinen
    Sampsan ilmoitusvastaava
    ida.kilpelainen@helsinki.fi
  • Elina Einolander
    Sampsan ilmoitusvastaava
    elina.einolander@helsinki.fi
Ida ja Elina hoitavat Sampsan mainosten myynnin ja kontaktoinnin yrityksiin. Mikäli haluat yrityksellesi näkyvyyttä esimerkiksi Sampsa-lehdessä, ovat he oikeita ihmisiä ottaa yhteyttä.

Säännöt
Sampsan viralliset säännöt täydentyvät useilla eri ohjesäännöillä. Kysy säännöistä ja käytännöistä lisää puheenjohtajalta tai sihteeriltä.

Pöytäkirjat
Yleiskokousten pöytäkirjat löydät omalta sivultaan. Johtokunnan kokousten pöytäkirjoja pääset tarkastelemaan ottamalla yhteyttä sihteeriin.

Lomakkeet